DİKKAT !  BU BİLGİLER TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR.

 

ÇORUM VE ÇORUMLULAR ANA SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

ÇORUMLULAR VE ÇORUM’A HİZMET EDENLER

            1997’den önceleri Çorumlulara ait biyografileri derlemeye başlamıştım. Bunları Emekli olduktan sonra ÇORUM 1997 isimli çalışmamda yayınlamıştım. Sonradan bu çalışmada bulunan bilgileri http://corumlu.com/corumlubil/corumvali.htm  sitemde üç bölüm halinde ÇORUMLULAR ÇORUM MUTASARRIF VE VALİLERİ ve ÇORUM BELEDİYE BAŞKANLARI başlıkları altında yayınladım. Yine bu biyografilerden olan  http://corumlu2000.dergisi.info isimli sitemde Çorumlu 2000 Aylık Kültür Sanat Tarih ve Edebiyat dergimi en az üç yazı veren yazarlar ve Sarı Çiğdem Şiir Defterinde en az üç şiir yayınlanan şairlerin biyografileri yayınlanmaktadır.
            Çorum Vali ve Mutasarrıflarının hayat hikâyeleri ve resimleri Çorum Valiliği Dokümantasyon salonunu kitaplarının tasnifini yaptığım günlerde duvarda asılı bulunan resimlerin altlarındaki bilgilerden almıştım. 2007 tarihinde “ÇORUM 2007”  yayınladığımda bana sormuşlardı (ismi bende saklı) biz bu bilgileri bulamadık sen nereden buldun? Sorusuna sizden bulmuştum cevabıma bayağı kızmışlar, bende Valilik Dokümantasyon odasında mevcut olduğunu söylemiştim.
            Çorumlu ve Sarıçiğdem yazarlarının hayat hikâyelerini 12. ve 24. Sayı Çorumlu 2000 Aylık Kültür Tarih Sanat ve Edebiyat dergimde yayınladım. Pek çok yazarların hayat hikâyelerini araştırarak, bizzat kendilerinden isteyerek tamamlamaya çalıştım. Resimlerini bulduklarımı ilave ettim. Hayat hikâyesini bulamadıklarım ve resimleyemediklerim den de özür dilerim.
            Zaman içerisinde Çorumlular ve Çorum’a Hizmet edenler çalışmasını Temmuz 2008 tarihinde ISBN 978-975-95580-03-1 isbn numarası ile 1. baskısını yayımladım Haziran 2010 tarihinde yeni katılan biyografiler ile güncellenen bilgilerle 2. baskısını yaptım. Böyle bir çalışmanın Çorum’da ilk olduğunu; bu gibi Çorum basın Tarihi çalışmamın da Çorum’un ilklerinden olduğunu buradan söyleyebilirim.
            3. baskı için sosyal medya ile güncelleyeceğimi katılmak isteyenler varsa diye davette bulundum. Çalışmamı sizlerin görüşüne sundum. Bu çalışmanın CD çalışmasını yapmaktayım.
 
Mahmut Selim GÜRSEL
GÜRSEL YAYINEVİ SAHİBİ
Emekli Kütüphane Müdür Yardımcısı

 

 
Mahmut Selim GÜRSEL corumlu2000@gmail.com
CD hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
Bilgi içerikleri ya da doğrulukları konusunda  Mahmut Selim GÜRSEL herhangi bir sorumluluk kabul etmez